Frekans

Kanal 26 Uydu Bilgileri

Türksat 4A
FREKANS12265
SEMBOL 27500
POLARİZASYON Vertical (Dikey)
FEC 5/6
Kanal 26'yı Türksat Uydu Platformundan İzlemek İçin Yapılması Gerekenler

Uydu Alıcınızın (Receiver) Uzaktan Kumandası üzerinde bulunan MENÜ veya SETUP düğmesine basın. Açılan pencerede MENÜ ekranı açılacak.

- Açılan menüden uydu alıcınızda KANAL ARAMA veya KANAL EKLEME - MANUEL ARAMA bölümüne uydu kumandanızın Ok tuşu ile gelin. Açılan pencerede UYDU FREKANSI veya TP FREKANSI adıyla gelecek olan seçeneklerden birini seçiniz. Hemen yanda açılacak küçük pencerede uydu cihazınızın kumandasında bulunan rakam tuşlarını kullanarak Kanal 26 Televizyonunun frekans numarası olan 12265`yi tuşlayın ve OK tuşuna basın.

- Aynı pencerede yer alan SEMBOL ORANI ya da SEMBOL RATE yazan seçeneğini tuşlayarak açılacak bölgeye uydu kumandanızın rakam tuşlarını kullanarak 27500`yi tuşlayın ve OK tuşuna basın.

- Aynı pencerede yer alan POLARİZASYON seçeneğine OK tuşuna basarak giriş yapın. Açılacak Pencerede ok tuşlarıyla DİKEY - VERTİCAL yazısını tuşlayın ve OK tuşuna basın.

Yine aynı pencerede bulunan FEC seçeneğine gelerek OK tuşuna basın. Açılan pencere uydu kumandanızın yön tuşlarını kullanarak 5/6 seçeneğini seçiniz. Bazı Uydu Alıcısı (Receiver) modellerinde FEC bölümü bulunmaz. Eğer uydu alıcınızda FEC bölümü yoksa bu FEC kodunun girilmesine gerek yoktur.

Kanal 26`nın frekans ayarları bu şekilde yapıldıktan sonra Uydu Alıcınızın modeline göre TP TARA ya da ARAMAYI BAŞLAT tuşlarına basarak (Bu tuşlar genellikle kumandanın üzerinde bulunan renklerle ilişkilendirilmiştir. Bu yazıların yanlarında bulunan renk tuşlarına basarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.) aramayı başlatabilirsiniz. Belli bir süre bekledikten sonra Uydu Alıcınız Kanal 26`yı listenize ekleyecektir. KAYDET tuşuna basarak işleminizi sonlandırabilirsiniz.

İyi Seyirler Dileriz.


Eskişehir web tasarım